0212 659 57 82
Ana Sayfa İletişim Beni Ara
Renk Seçenekleri

Baskı Seçenekleri
Promosyon Çakmak

 Çakmak

En yanlış düşüncelerden biri de sadece sigara içenlerin çakmak taşıma ihtiyacı duydukları konusunda olandır. Ateş keşfedilmesiyle birlikte insanlığın bugünkü medeniyetini oluşturan ilk adımdır. İnsanlar ateşi kontrol etmeye başladıktan sonra bunun üzerine bu günkü medeniyetimizi inşa etmeye başlamışlardır.

Özellikle en büyük devrim çakmak icat olduktan sonra taşınabilen ateş ile insanlık hem medeniyetini hem de vahşi hayvanlar üzerindeki hakimiyetini mümkün kıldı.

Günümüzde her cep için farklı farklı türde ve yapıda çakmak tasarlanmakta, bazı çakmaklar elit tasarımları ve malzeme seçimleri ile elit bir hava yakalamak için ideal aksesuarlar olmaktadır.

Çakmaklar da yıllar içerisinde kullanım ve teknolojilerine göre farklı farklı türlerde üretilmeye başlanmış olup günümüzde en yaygın olarak taşlı çakmak ve manyetolu çakmak ürünleri ucuz çakmak üretimi ve dağıtımında en büyük hacme sahip ürünlerdir.

Her renk ve desene sahip taşlı çakmak sayesinde çakmağınızı defalarca doldurup kullanabileceğiniz gibi taşı bittiğinde de taşını değiştirip kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu sayede uzun ömürlü kampanyalar için ideal bir ürün olma avantajını kullanabilirsiniz.

Manyetolu çakmak ise çakmak taşı kullanmaz, mekanik baskı ile elde edilen elektrik enerjisini çakmağın ateşleme mekanizması olarak kullanırlar. Bu sayede sadece dolum yaparak uzun bir süre kullanım ömrü olacaktır.

En popüler çakmak çeşidi ise Tokai çakmak olarak bilinen ürünlerdir. Bu modeller dolum yapılamadığı için tek kullanımlık olsa da ucuz çakmak avantajı ile yaygın kampanyaların en etkin ürünüdür. Tokai çakmak, taşlı çakmak ve manyetolu çakmaklara göre ciddi fiyat avantajları sağlasa da genelde dönemsel ya da kampanya bazlı promosyonlarda tercih edilmektedir.

Teknoloji her alanda olduğu gibi çakmak teknolojisinde de devrimsel ürünleri bizlere sunmaya devam ediyor. Gazsız ve taşsız bir çakmak olan elektronik çakmak aynı zamanda alevsiz olması ile son derece güvenli bir üründür.

Şarj edilerek sonsuza dek kullanılabilecek bir ürün olan elektronik çakmak sayesinde markanız ömür boyu sizi temsil edecek bir kalıcılığı yakalar. Model promosyon tarafından serigrafi ile sizin istediğiniz her hangi bir görsel ya da motif kolaylıkla ürünlerinizin üzerine uygulanabilir. Ucuz çakmak imalatı sayesinde sizlere en ekonomik promosyon çakmak kampanyasını yapmanıza yardımcı olacağız.